Aktualności LIFESTYLE Uroda

Wszechobecny SMOG?! Ochrona MACROVITA przeciw zanieczyszczeniom środowiska.

Powtarzające się wysokie stężenie zanieczyszczonego środowiska (np. smog) może prowadzić do trwałego osłabienia barier ochronnych skóry. Krem MACROVITA działa jak „tarcza ochronna” - zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń środowiska w głąb

Data publikacji: 2017-03-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wszechobecny SMOG?! Ochrona MACROVITA przeciw zanieczyszczeniom środowiska.
Kategoria: Uroda, LIFESTYLE

Powtarzające się wysokie stężenie zanieczyszczonego środowiska (np. smog) może prowadzić do trwałego osłabienia barier ochronnych skóry. Krem MACROVITA działa jak „tarcza ochronna” – zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń środowiska w głąb skóry.

Wszechobecny SMOG?! Ochrona MACROVITA przeciw zanieczyszczeniom środowiska. Uroda, LIFESTYLE - Powtarzające się wysokie stężenie zanieczyszczonego środowiska (np. smog) może prowadzić do trwałego osłabienia barier ochronnych skóry. Krem MACROVITA działa jak „tarcza ochronna” - zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń środowiska w głąb skóry.

Zanieczyszczenie środowiska naturalnego słusznie jest uznawane za ważne źródło stresu skórnego. Czynnika tego nie doceniano jednak przez lata, aż do teraz.

Ewolucja naszego stylu życia, w tym rosnący poziom urbanizacji, spowodował w ciągu ostatnich lat wzrost zagrożenia. Tym samym zanieczyszczone środowisko stało się jednym z głównych źródeł zagrożenie dla naszego zdrowia, jak i dla naszej urody. Komórki, ich składniki lipidowe oraz białkowe, ale także ich DNA, stały się głównym celem zagrożenia w postaci zanieczyszczeń, generatorów utleniania i stanów zapalnych. Skóra nadmiernie wysuszona, nadreaktywna i wrażliwa, poddająca się uczuleniom i zmianom trądzikowym, a zwłaszcza ulegająca przedwczesnemu i przyspieszonemu starzeniu, to tylko niektóre z dobrze znanych nam konsekwencji zanieczyszczonego środowiska.

Niestety, ochronne funkcje warstwy rogowej skóry nie są nieograniczone, a długotrwałe i powtarzające się narażenie na wysokie stężenia zanieczyszczonego środowiska (np. smog) skutkuje brakiem wystarczających zdolności obronnych skóry, aż w końcu może prowadzić do trwałego osłabienia barier ochronnych skóry i wzrostu jej uszkodzeń.

Odpowiedź MACROVITA – ANTI-POLLUTION MOISTURIZING FINE CITY CREAM.

Jeśli biologiczna stymulacja naturalnych mechanizmów obronnych jest odpowiedzią na walkę z zanieczyszczeniami w dłuższym terminie, to istnieje również możliwość natychmiastowego działania, w celu zwiększenia zdolności obronnych skóry poprzez stworzenie jej "oddychającej" tarczy, która będzie jak filtr zapobiegać wnikaniu zanieczyszczeń w głąb skóry, a tym samym zmniejszy uszkodzenia wywoływane zanieczyszczonym środowiskiem.

Działanie zapobiegające zanieczyszczeniom kremu z serii MACROVITA Olive & Argan opiera się na polisacharydach o wysokiej masie cząsteczkowej otrzymanych w wyniku procesów biotechnologicznych, które tworzą warstwę ochronną i wchodzą w interakcję z innymi składnikami.

A to już wiesz?  Oczyszczająca moc glinek w nowej linii NIVEA CLAY FRESH

Wspomniane wyżej polisacharydy, dzięki swoim umiejętnościom tworzenia swoistej matrycy, działają jak bariera przeciwko aż 3 rodzajom zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska:

• zagrożenie atmosferyczne (cząstki węgla, gazy/pyły i metale ciężkie)
• zagrożenie nadmiernym promieniowaniem UV
• zagrożenia lokalne (np. związki chemiczne)

W rezultacie znacząco zostają ograniczone czynniki zewnątrz- i wewnątrzkomórkowe wywołujące uszkodzenia: stres oksydacyjny, stany zapalne skóry, komórkowe i mitochondrialne działanie toksyn na skórę.

Krem jest niezwykle łagodny i nietłusty – natychmiast nawilża skórę i jednocześnie tworzy filtr ochronny na naszej twarzy w celu skutecznego nawodnienia skóry i jej długotrwałego nawilżenia. Ponadto, krem działa jak „tarcza ochronna” i zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń środowiska w głąb skóry, zmniejszając tym samym również szkody spowodowane niekorzystnym wpływem zanieczyszczonego powietrza. Idealny do każdego rodzaju cery.

SKŁADNIKI NATURALNE: 96%. Formuła bez parabenów, wolna od oleju mineralnego (parafin), wazeliny, silikonów, glikolu propylenowego oraz genetycznie modyfikowanych ekstraktów roślinnych (GMO FREE). Zastosowana kompozycja zapachowa jest hipoalergiczna.

Więcej informacji na: www.eternel.pl

* * *

FIRMA MACROVITA działa nieprzerwanie od 1984 r. i specjalizuje się w tworzeniu i produkcji skutecznych kosmetyków naturalnych. Składniki kosmetyków MACROVITA pochodzą z kontrolowanych upraw organicznych i wyróżniają się wysoką skutecznością potwierdzoną badaniami. Wyłączny dystrybutor w Polsce – www.eternel.pl.

Informacje dla mediów:
Krzysztof Wojno, Dyrektor Zarządzający éternel
tel. 22 250 20 20 | [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wszechobecny SMOG?! Ochrona MACROVITA przeciw zanieczyszczeniom środowiska. Uroda, LIFESTYLE - Powtarzające się wysokie stężenie zanieczyszczonego środowiska (np. smog) może prowadzić do trwałego osłabienia barier ochronnych skóry. Krem MACROVITA działa jak „tarcza ochronna” - zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń środowiska w głąb skóry.
Hashtagi: #Uroda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy