Aktualności LIFESTYLE Moda

Wnętrze w stylu retro – Forbis Group dla Infigo

Aranżacje butików z bielizną wymagają specjalnego podejścia – powinno być intymnie, stylowo, ale nie nachalnie, aby nie przytłoczyć najważniejszego – asortymentu. Pracownia Forbis Group stworzyła koncepcję takiego butiku w stylu retro dla multibrandowego sklepu

Data publikacji: 2014-08-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wnętrze w stylu retro – Forbis Group dla Infigo
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Aranżacje butików z bielizną wymagają specjalnego podejścia – powinno być intymnie, stylowo, ale nie nachalnie, aby nie przytłoczyć najważniejszego – asortymentu. Pracownia Forbis Group stworzyła koncepcję takiego butiku w stylu retro dla multibrandowego sklepu Infigo.

Wnętrze w stylu retro - Forbis Group dla Infigo Moda, LIFESTYLE - Aranżacje butików z bielizną wymagają specjalnego podejścia – powinno być intymnie, stylowo, ale nie nachalnie, aby nie przytłoczyć najważniejszego – asortymentu. Pracownia Forbis Group stworzyła koncepcję takiego butiku w stylu retro dla multibrandowego sklepu Infigo.

Infigo to butik, który w swojej ofercie posiada bieliznę wielu marek specjalizujących się w projektowaniu komfortowej, eleganckiej bielizny w szerokim zakresie rozmiarowym. Swoją ofertę kieruje do świadomych, wymagających kobiet w każdym wieku, oczekującej bielizny idealnie dobranej przez profesjonalne brafitterki. – „Przy tworzeniu lokali sprzedaży dla tego typu firm priorytetem było stworzenie nie tylko przyjemnej dla oka, klimatycznej przestrzeni, ale także aranżacji, która umożliwi komfortowe mierzenie bielizny i pozwoli każdej kobiecie czuć się swobodnie” – mówi Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Forbis Group. Pierwszy sklep według koncepcji Forbis Group został zrealizowany w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce.

Projektanci postawili na kobiecy i klasyczny styl, który nawiązuje do estetyki bielizny w nim eksponowanej. Całość została utrzymana w jasnych kolorach – bieli i jasnej szarości. Mocny akcent kolorystyczny stanowi posadzka z biało-czarnym obramowaniem. Ze względu na wymogi techniczne wynajmującego sufit nie był ujęty w projekcie i zachował formę spójną z resztą galerii.

Kolekcje zostały ulokowane na regałach ściennych zaprojektowanych we wnękach. Dolną część przeznaczono na niskie szafki z szufladami, w których przechowywany jest pełen asortyment we wszystkich dostępnych rozmiarach. Bielizna eksponowana jest również na relingach mocowanych do paneli ściennych w ozdobnej ramie. Meble zostały wykonane z lakierowanej płyty mdf w kolorze białym, w satynowym wykończeniu. W centralnej części sklepu zaaranżowano miejsce na dekoracje w postaci wolnostojących gondoli, jedną ulokowano w głębi sklepu, aby pełniła funkcję blatu do prezentacji i składania bielizny. Ze względu na niewielką powierzchnię sklepu inwestorowi zależało na tym, aby możliwie największa część dostępnych kolekcji była przechowywana w części sprzedażowej. Rozwiązaniem były pojemne szafki z szufladami. Pod ażurowym sufitem podwieszono dekoracyjne klatki dla ptaków w odcieniu złamanej bieli, które nadają wnętrzu lekkości. Całość utrzymana w klimacie retro stanowi spójną aranżacyjnie komfortową i kobiecą przestrzeń.

A to już wiesz?  5 sposobów na zdrowe i mocne paznokcie!

Forbis Group odpowiadał za koncepcję butiku, projekt wykonawczy i kompleksowe wykończenie lokalu – prace budowlano-wykończeniowe, instalacje oraz dostarczenie mebli.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wnętrze w stylu retro - Forbis Group dla Infigo Moda, LIFESTYLE - Aranżacje butików z bielizną wymagają specjalnego podejścia – powinno być intymnie, stylowo, ale nie nachalnie, aby nie przytłoczyć najważniejszego – asortymentu. Pracownia Forbis Group stworzyła koncepcję takiego butiku w stylu retro dla multibrandowego sklepu Infigo.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy