Do czytania

nie wszystko co modne przemija

Do księgarń nakładem wydawnictwa Olesiejuk zawitała publikacja autorstwa Federico Rocca – Ikony mody. 20 ikon, które zmieniły oblicze mody. Książka prezentuje dwadzieścia ikon mody, które z racji kilku istotnych i niedoścignionych atrybutów stanowią kwintesencję “klasyki domów mody”. Zostały one stworzone przez wielkich artystów, legendarnych interpretatorów trendów, którzy odcisnęli swe piętno nie tylko na konkretnej dziedzinie, ale i na ewolucji postrzegania ducha czasu.

O albumie:

Oto dwadzieścia kamieni milowych świata mody, o różnych kształtach i barwach. Niektóre są ekskluzywne, inne zaś wpisane w nasze życie codzienne. Każdy znajdzie tu dla siebie coś wyjątkowego, wyrafinowanego i eleganckiego.

Panuje powszechne przekonanie, że moda jest efemeryczna, ulotna: trwa jeden sezon, kilka dni, a później rusza naprzód, bezustannie się odnawiając. Gdy pojawia się najnowsza wiosenna “sensacja”, kolekcje zimowe są już przebrzmiałe i zaczyna się planowanie na przyszły rok.

Tak naprawdę – a ostatnio widać to coraz wyraźniej – trendy często powracają, albo jako prawdziwy “fenomen” (na przykład w przypadku produktów vintage’owych) albo jako nowe wcielania klasyków.

Tak jest, klasyków.

W ten sposób dochodzimy do sedna: nie wszystko co modne przemija. Co więcej, są takie kreacje, które nawet wiele lat po pojawieniu się na scenie mody wciąż emanują elegancją, stylem i klasą.

Ta książka prezentuje dwadzieścia ikon mody, które z racji kilku istotnych i niedoścignionych atrybutów stanowią kwintesencję “klasyki domów mody”. Zostały one stworzone przez wielkich artystów, legendarnych interpretatorów trendów, którzy odcisnęli swe piętno nie tylko na konkretnej dziedzinie, ale i na ewolucji postrzegania ducha czasu.

Wydawca: Olesiejuk
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 224
Wymiary: 25×29.5 cm
EAN: 9788327406606
Data wydania: 16-10-2013

hastagi na stronie:

#mody

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #herezje   #schizmy