Gatta na pokazie Gosi Baczyńskiej podczas Paris Fashion Week 2015!

Informacja prasowa Zduńska Wola, 9 marca 2015 Gatta na pokazie Gosi Baczyńskiej podczas Paris Fashion Week 2015! Pokaz kolekcji Gosi Baczyńskiej Frankenstein’s Dream na sezon

Informacja prasowa
Zduńska Wola, 9 marca 2015

Gatta na pokazie Gosi Baczyńskiej podczas Paris Fashion Week 2015!

Pokaz kolekcji Gosi Baczyńskiej Frankenstein’s Dream na sezon jesień-zima 2015/2016, którego partnerem była Gatta, odbył się 5 marca podczas Paris Fashion Week 2015. Gosia Baczyńska jako jedyna polska projektantka na tym wydarzeniu, zaprezentowała swoje najnowsze projekty, a do stylizacji z tej kolekcji zostały wykorzystane modele rajstop marki Gatta, które artystka sama zaprojektowała.

Gosia Baczyńska jako jedyna projektantka z naszego kraju zaprezentowała swoją kolekcję na sezon jesień-zima 2015/2016 podczas Paris Fashion Week 2015. Projektantka stworzyła swoją nową kolekcję w oparciu o inspiracje starym filmem i fotografią. Ten motyw przewija się w całej kolekcji, począwszy od wyboru tkaniny, przez jej wzór i formę. Doskonałym dopełnieniem projektów i zarazem integralną częścią kolekcji były rajstopy, zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez Gosię Baczyńską. Artystka stworzyła limitowany wzór rajstop, których tył jest ozdobiony charakterystyczną linią imitującą taśmę filmową, biegnącą wzdłuż całej długości nogi.

„Zaawansowany wzór stworzony przez Gosię Baczyńską mógł być zrealizowany dzięki naszym unikalnym możliwościom technologicznym. Dodatkowo, odtworzenie go wymagało od nas dużej precyzji, ponieważ było to łączenie złożonego wzoru z bardzo cienkimi rajstopami (8 DEN)” – stwierdza Agnieszka Dębska, Product Manager Gatta.

Gatta od dawna współpracuje i wspiera polskich projektantów (m.in. Bizuu, Michał Szulc, MMC, Paprocki&Brzozowski, Robert Kupisz), jest partnerem ich pokazów, ale także wspólnie z nimi tworzy limitowane kolekcje rajstop.

„Gosia Baczyńska zaprojektowała rajstopy, które zostały zrealizowane przez Gattę i były idealnym dopełnieniem jej kolekcji prezentowanej podczas Paris Fashion Week – cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu w świecie mody. Zawsze chętnie współpracujemy z projektantami, których stylistyka odzwierciedla styl Gatty – elegancki, pełen zmysłowości i klasy” – mówi Małgorzata Barton, Brand Manager Gatta.
Wśród jesienno-zimowych propozycji Gosi Baczyńskiej, prezentowanych podczas Paris Fashion Week, znajdziemy teksturowane płaszcze i kurtki, idealnie wycięte garnitury, sukienki codzienne, a także suknie wieczorowe w stylu art deco. Kolekcja została przyjęta z entuzjazmem i nagrodzona brawami. Na pokazie nie zabrakło polskich gwiazd, które doceniają styl i talent projektantki, m.in. Anja Rubik, Małgosia Bela, Kasia Tusk. Podczas paryskiego Tygodnia Mody swoje najnowsze projekty zaprezentowali m.in.: Dior, Vivienne Westwood, Balenciaga, Elie Saab, Kenzo, Chloe, John Galliano, Givenchy, Stella McCartney, Saint Laurent Paris.

Wz_r Gatta

fot. Rex Features_East News

Gatta na pokazie Gosi Baczy_skiej

Wz_r Gatta 1

Dodatkowe informacje:
Firma FERAX – lider w produkcji wyrobów pończoszniczych w Polsce – jest właścicielem marki Gatta. Spółka prowadzi działalność od 1993 roku. Ferax posiada jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk w Europie. Produkty marki Gatta dostępne są w salonach firmowych w największych miastach Polski oraz w dobrych sklepach z bielizną i rajstopami. Oprócz rodzimego rynku z niesłabnącym powodzeniem sprzedawane są także w krajach Unii Europejskiej, na Ukrainie, w Rosji, Chorwacji, a nawet w takich krajach jak Mongolia czy Australia.
Obecnie produkty marki Gatta to:
• Gatta Collant – kolekcja rajstop i pończoch dla kobiet wzbogacana corocznie o kilkadziesiąt nowych wzorów w dwu kolekcjach: wiosenno-letniej oraz jesienno-zimowej;
• Gatta Beauty – linia nowoczesnych rajstop o szczególnych właściwościach, które działają niemalże jak wizyta w SPA. Posiadają specjalne włókna, które w zależności od modelu: kształtują sylwetkę, chłodzą, poprawiają krążenie w nogach, wspomagają walkę z cellulitem, a także są idealne dla kobiet w ciąży;
• Gatta Bodywear – kolekcja bielizny i odzieży stworzona z myślą o modnym wyglądzie i luksusowym samopoczuciu kobiet. Odzież powstała przy użyciu najbardziej zaawansowanej bezszwowej technologii i z delikatnych przędz o doskonałych właściwościach użytkowych;
• Gatta Cottoline – pod którą dostępne są dziecięce, bawełniane rajstopy, skarpetki oraz podkolanówki;
• Gatta Active – odzież sportowa adresowana do osób dbających o zdrowie i modny wygląd;
• Gatta Active Shapewear – bielizna modelująca sylwetkę o właściwościach antycellulitowych;
• Gatta Underwear for man – bielizna dla mężczyzn.
Więcej informacji o firmie na www.gatta.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy