Fashion House Outlet

The Outlet Company (TOC), właściciel obiektów Fashion House Outlet Centre, poinformował o najnowszych planach rozwoju firmy.

Zgodnie z przyjętą strategią, w ciągu czterech lat TOC wybuduje kolejne centra typu outlet w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W pierwszej kolejności, w stolicy Rumunii, powstanie Fashion House Bukareszt. Szybszą ekspansję TOC umożliwi uwolnienie kapitału poprzez sprzedaż Fashion House Warszawa.

087001a.jpg

Plany rozwoju The Outlet Company na najbliższe cztery lata obejmują otwarcie następnych centrów Fashion House w Polsce (Kraków, Poznań, Szczecin) oraz centrum w stolicy Rumunii. Fashion House Bukareszt znajduje się już w fazie wynajmowania powierzchni handlowej, a jego otwarcie nastąpi 15 października 2008r.

The Outlet Company jest liderem na polskim rynku centrów typu outlet. Obecnie funkcjonują trzy outlety Fashion House – w Warszawie, Gdańsku i w Sosnowcu. Każde centrum wyróżnia się stylową architekturą, dostosowaną do lokalizacji obiektu.

Rynek centrów typu outlet rozwija się dynamicznie na całym świecie. Obecnie w Europie działa około 60 outletów. Szacuje się, że w przeciągu najbliższych dwunastu lat liczba ta może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Polski segment rynku outletowego również będzie się rozwijał. Wobec takich perspektyw The Outlet Company postanowiło zastosować strategię rozwoju i budowy nowych centrów w Polsce i innych krajach Europy.

Ponadto wszystkie już funkcjonujące obiekty, które należą do The Outlet Company, zostaną powiększone. Zakończenie finalnej rozbudowy i otwarcie 40 nowych sklepów w Fashion House Warszawa planowane jest na listopad br. Outlety w Sosnowcu i w Gdańsku wchodzą w kolejne fazy inwestycji.

Neil Thompson, Dyrektor Generalny The Outlet Company, komentuje: ”Postanowiliśmy przyspieszyć naszą ekspansję w Europie i uwolnić pewną wartość kapitału, jaki zgromadziliśmy w ostatnich latach budując i uruchamiając nasze centra, poprzez wystawienie na sprzedaż outletu Fashion House w Warszawie”.

The Outlet Company pozostanie właścicielem marki Fashion House i razem z partnerem strategicznym GVA Grimley Outlet Service, będzie zarządzać warszawskim obiektem. TOC pozostanie właścicielem centrów Fashion House w Gdańsku i w Sosnowcu.

Neil Thompson dodaje: “Jesteśmy pewni, że taka strategia zaowocuje jeszcze szybszym rozwojem naszej firmy. Podejmowane kroki pozwolą The Outlet Company na rynkach,

na których w kolejnych krajach zdecydujemy się na budowę centrów Fashion House, konkurować z największymi outletowymi markami w Europie.” Najbliższa inwestycja TOC – Fashion House Bukareszt – będzie częścią Retail Park – największego kompleksu handlowego (93 tys. m2) w zachodniej części Bukaresztu.

Powierzchnia obiektu Fashion House Bukareszt wyniesie 27 706 m2. Znajdzie się na niej 160 sklepów, część restauracyjna, plac zabaw dla dzieci i duży parking. Architektura centrum nawiązywać będzie do historii miasta, co w połączeniu z ofertą „markowe produkty w niskiej cenie” stanowi istotę funkcjonowania outletów pod marką Fashion House.

The Outlet Company jest liderem na rynku deweloperów specjalizujących się w dziedzinie centrów outletowych w Polsce. Firma otworzyła swój pierwszy Fashion House Outlet Centre 11 lutego 2004 r. w Sosnowcu, kolejny w Gdańsku (26 października 2005) i w Warszawie (16 listopada 2005). Architektura każdego z obiektów ma inny, wyjątkowy temat przewodni: outlet w Sosnowcu przypomina wiktoriańską uliczkę z elementami architektury kolejowej, a w Gdańsku tradycyjną wioskę rybacką z własną latarnią morską. Projekt warszawski nawiązuje tematycznie do Starego Miasta.

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top